Jak przygotować samochód do sprzedaży? – poradnik DAR CAR

Planujesz sprzedać swoje auto? Doskonale trafiłeś! Poniżej radzimy, jak przygotować samochód do sprzedaży nie tylko do skupu aut, ale również indywidualnym kupcom. Z nami sprzedaż swoje auto szybko i po korzystnej cenie.

 

Od dawna wiadomo, że klienci kupują oczami. Dlatego też odpowiednie przygotowanie samochodu do sprzedaży jest kluczowe, gdy zależy nam na szybkiej transakcji i otrzymaniu atrakcyjnej ceny. Na co zwrócić uwagę podczas przygotowania auta? Od czego zacząć sprzątanie samochodu? Czy warto zainwestować w profesjonalną firmę przy szykowaniu auta do sprzedaży? Na te i wiele innych pytań, odpowiemy w dalszej części artykułu.

 

Krok pierwszy – wyczyść auto z prywatnych rzeczy

 

Przygotowanie auta do sprzedaży powinniśmy zacząć od usunięcia z samochodu prywatnych przedmiotów, których nie chcemy sprzedawać. Sprawdź dokładnie bagażnik, skrytki, schowek oraz przestrzenie pomiędzy i pod siedzeniami, aby nic Ci nie umknęło. Jeśli w wyposażeniu auta jest radio, koło zapasowe czy inne przedmioty, umieć je w samochodzie. Dodatkowe wyposażenie może okazać się dobrym sposobem na podniesienie ceny.

 

Krok drugi - wyczyść samochód z zewnątrz

 

Po usunięciu osobistych rzeczy z auta możemy skupić się na aspektach wizualnych. Pierwsze wrażenie jest ważne, dlatego też polecamy odwiedzić myjnię samochodową. Trudno będzie sprzedać zaniedbane, brudne i oblepione błotem auto. Inwestycja w myjnię zdecydowanie się opłaci i przyspieszy sprzedaż naszego auta. Zadbany i czysty samochód jest ważny szczególnie dla indywidualnego kupca z ogłoszenia. Pojazd umyty, zawsze będzie prezentował się lepiej i sprawiał wrażenie na nowszy, niż jest w rzeczywistości. Warto zwrócić uwagę na dokładne czyszczenie nie tylko karoserii, ale również szyb, wszelkich zakamarków, takich jak: klamki, uszczelki w drzwiach, błotniki, reflektory czy felgi. Z pewnością kupujący zwrócić uwagę na detale, które mogą dużo powiedzieć o stanie auta.

 

Pamiętaj, jeśli jednak nie masz czasu i możliwości na przygotowanie samochodu - auto skup DARCAR i tak będzie zainteresowany Twoich samochodem. Wiemy, z czym wiążę się codzienne użytkowanie auta i dla nas kurz czy ubrudzona karoseria nie ma znaczenia.

 

Krok trzeci - zadbaj o czystość wewnątrz auta

 

Jeśli zdecydowałeś się na samodzielną sprzedaż samochodu kolejnym krokiem, będzie zadbanie o wnętrze auta. Umyta karoseria robi wrażenie na zewnątrz, natomiast wewnątrz kupujący skupią się na tapicerce, kokpicie, chodnikach czy kierownicy. Brud wewnątrz auta może skutecznie zniechęcić kupujących lub nawet nie zainteresować potencjalnego kupca przeglądającego ogłoszenie. Usuń drobne zabrudzenia, wyczyść kokpit i wszelkie plastikowe elementy specjalnym środkiem, odkurz dokładnie wnętrze, bagażnik i dywaniki. Po odkurzeniu foteli oceń stan tapicerki i zdecyduj, czy nie wymaga profesjonalnego czyszczenia przez specjalistów.

 

Krok czwarty – przygotuj dokumenty

 

Planując sprzedaż auta, warto zawczasu przygotować wszelkie niezbędne dokumenty, które pozwolą szybko domknąć transakcję, gdy pojawi się kupiec. Dlatego polecamy z wyprzedzeniem przygotować komplet dokumentów, aby w razie potrzeby mieć je pod ręką. O czym należy pamiętać? Dowód rejestracyjny, dokument potwierdzający zakup auta, karta pojazdu czy ważna polisa OC to podstawowe dokumenty, które powinniśmy przygotować. Jeśli posiadasz gwarancje na auto lub wymieniane podzespoły, również załącz je do dokumentów. Im więcej dokumentów zdołasz zebrać, tym mniej pytań i wątpliwości będzie miał kupujący.

 

Odpowiednio przygotowane auto to klucz do sukcesu, czyli sprzedaży. Zadbanie nie tylko o aspekty wizualne, ale i techniczne auta pozwoli osiągnąć większą cenę oraz szybciej znaleźć kupca. Warto poświęcić czas oraz zainwestować w profesjonalne czyszczenie lub samemu podjąć się tego zadania, aby szybko i korzystnie sprzedać auto.

 

Jeśli jednak nie masz czasu, pieniędzy lub chęci na przygotowywania, skorzystaj z naszej oferty! Sprzedając auto naszemu skupowi aut, nie musisz martwić się o aspekty wizualne czy techniczne swojego samochodu. Skupujemy auta używane, poleasingowe oraz powypadkowe, bez względu na ich stan. Korzystając z naszej oferty, oszczędzisz czas, pieniądze i nerwy na przygotowania, spotkania i utrzymanie auta w stanie używalności. Ponadto nasz auto skup zadba o wszelkie formalności, aby transakcja przebiegła sprawnie i szybko. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z znami. Zadzwoń pod numer tel. 501 058 798, napisz na adres: megdar@wp.pl lub wypełnij formularz wyceny

 

ZOBACZ TAKŻE: 

        ■  Jak wybrać najlepszy auto skup w Warszawie?