Jak wybrać najlepszy auto skup w Warszawie?

Jeśli planujesz sprzedaż swojego samochodu, warto skorzystać z oferty skupu aut. Firm zajmujących się odkupem samochodów szczególnie w Warszawie jest wiele. Jednak czy wszystkie są warte uwagi? Po czym poznać uczciwy i profesjonalny skup aut oraz na co uważać, by wybrać najlepszą firmę? O tym już w poniższym artykule. 

najlepszy auto skup w Warszawie

 

Jeśli planujesz sprzedaż swojego samochodu, warto skorzystać z oferty skupu aut. Firm zajmujących się odkupem samochodów szczególnie w Warszawie jest wiele. Jednak czy wszystkie są warte uwagi? Po czym poznać uczciwy i profesjonalny skup aut oraz na co uważać, by wybrać najlepszą firmę? O tym już w poniższym artykule. 


Sprawdź, czy firma działa legalnie.

 

Wybierając firmę, która oferuje skup samochodów używanych, w pierwszej kolejności należy, sprawdzić, czy osoba prowadząca taką działalność faktycznie posiada zarejestrowaną firmę. Jak to zrobić?


Bardzo łatwo! Wejdź na stronę CEIDG i skorzystaj z wyszukiwarki firm. Zawarcie umowy z firmą działającą legalnie, która widnieje w ogólnodostępnej bazie CEIDG, zapewnia bezpieczeństwo transakcji i zabezpiecza nas na przyszłość. Warto zwrócić uwagę na fakt, że sprzedając auto osobie prywatnej, obowiązuje nas rękojmia, jeśli samochód ma wadę fizyczną lub prawną.


Staż firmy – im dłużej firma działa, tym lepiej.


O jakości i rzetelności skupu aut może świadczyć również jego staż na rynku. Okazuje się, że im firma dłużej działa, tym rzadziej zaniża stawki wykupu aut. Ponadto auto skupy działające od kilku do kilkunastu lat, mogą poszczycić się pokaźnym gronem klientów, co świadczy o uczciwości i jakości danego auto skupu. Dlatego też warto wybrać skup aut, który nie powstał „wczoraj”, tylko ma ugruntowaną pozycję na rynku lokalnym.

 

Sprawdź opinie – co klienci piszą o danym auto skupie.


Wybierając skup aut z Warszawy, weź pod uwagę również opinię klientów. Gdzie je znaleźć? Najlepszym i najszybszym sposobem poznania opinii o wybranej placówce jest skorzystanie z wyszukiwarki Google. Wpisz w pasek wyszukiwania frazę: „auto skup Warszawa” lub „auto skup + nazwa firmy”, by poznać opinię mieszkańców stolicy o skupach aut w Warszawie lub konkretnym skupie samochodów. W dzisiejszych czasach, gdy większość osób ma dostęp do Internetu, klienci chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami na temat marek. Błędem byłoby nie skorzystać z tak dużej bazy wiedzy dostępnej na kliknięcie myszką. 


Szybki i bezproblemowy kontakt to podstawa dobrej współpracy


Owocna współpraca opiera się przede wszystkim na profesjonalnej i skutecznej obsłudze klienta. Pierwszy kontakt jest niezwykle ważny, po nim możemy ocenić, czy firma potraktuje nas po partnersku. Szybki i łatwy dostęp do informacji, kompetentny sprzedawca oraz elastyczne podejście do klienta, zapewnią miłą i owocną współpracę.


Unikaj firm, które od początku nie wzbudzają Twojego zaufania. Co powinno wzbudzić Twoją czujność? Niewywiązywanie się z ustaleń, niepojawienie się na umówionym spotkaniu, brak kontaktu ze strony sprzedawcy czy brak umowy to główne praktyki nieuczciwych sprzedawców, na których nie trać czasu.


Wycena samochodu – darmowa czy płatna?


Kolejną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest wycena. W auto skupie DARCAR jest oczywiście darmowa i taka powinna być zawsze. Nie daj się naciągnąć na „drobne” opłaty za przygotowanie wyceny on-line czy przyjazd na umówione miejsce, aby dokonać oględzin pojazdu zakończonych sporządzeniem wyceny. Na rynku jest wiele auto skupów, które wycenę wykonują całkowicie za darmo. Nie ma potrzeby ponosić niepotrzebnych kosztów, nie mając gwarancji, że dany auto skupu sfinalizuje transakcję. 


Umowa kupna – sprzedaży zabezpieczy Twoje interesy


Umowa kupna-sprzedaży to obowiązkowy dokument spisywany podczas sprzedaży auta pomiędzy sprzedającym a nabywcą. Dokument ten posłuży sprzedawcy, by wyrejestrować auto, które sprzedał. Będzie również niezbędny nowemu nabywcy, by zarejestrować samochód i zgłosić go do ubezpieczenia. Dlatego też wystrzegaj się jak ognia auto skupów, które chcą kupić Twoje auto bez umowy. 


Dlaczego warto skontaktować się z naszym auto skupem?


Sprzedaż auta to ważna decyzja, dlatego też warto skorzystać z firmy, która oferuje najlepsze warunki cenowe oraz przejrzyste zasady współpracy. Przez kilkanaście lat działania w branży motoryzacyjnej, wypracowaliśmy silną pozycję na runku skupów aut w Warszawie.  Nasz auto skup DARCAR działa na rynku lokalnym, obsługując mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Posiadamy setki zadowolonych klientów, którzy niejednokrotnie wracali do nas, by ponownie szybko i bezpiecznie sprzedać swoje auto. Naszą przewagą nad konkurencją są nasi klienci, którzy chętnie nas polecają i dzielą się pozytywnymi opiniami na nasz temat.


Ponadto posiadamy własny transport, dzięki czemu na terenie Warszawy zjawimy się w ciągu kilku godzin. Pomagamy naszym klientom, w odzyskaniu zapłaconej składki OC. Wystarczy, że na spotkaniu poinformujesz naszego pracownika o chęci zwrotu OC.  


Służymy również wiedzą i doświadczeniem, odpowiadając na każde pojawiające się pytanie podczas całego procesu sprzedaży. U nas możesz wybrać, czy chcesz otrzymać gotówkę na miejscu, czy przelew na wskazane w umowie konto. Zawsze oferujemy uczciwą cenę, na podstawie całkowicie bezpłatnej wyceny samochodu, którą wykonamy pod wskazanym przez klienta miejscu. Korzystając z usług skupu samochodów DARCAR masz pewność co do bezpieczeństwa, najlepszej ceny i szybkości przeprowadzenia całej transakcji. Aby umówić się na spotkanie, zadzwoń pod numer tel. 501 058 798 lub napisz na adres: megdar@wp.pl, możesz również wypełnić niezobowiązujący formularz wyceny

 

ZOBACZ TAKŻE: 

        ■  Sprzedaż auta do skupu samochodów - krok po kroku