Jakie samochody skupuje auto skup samochodów używanych?

Coraz większą popularnością na rynku motoryzacyjnym cieszą się firmy takie jak nasza - oferujące skup samochodów używanych. Jest to doskonała forma sprzedaży auta, bez potrzeby szukania kupca na własną rękę. Jednak wielu klientów zadaje sobie pytanie, jakie samochody skupują tego typu firmy. Dziś przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym dowiesz się, jakie auta są chętnie odkupowane oraz czy samochód, którego jesteś właścicielem, spełni kryteria stawiane przez auto skupy.

 

Coraz większą popularnością na rynku motoryzacyjnym cieszą się firmy takie jak nasza - oferujące skup samochodów używanych. Jest to doskonała forma sprzedaży auta, bez potrzeby szukania kupca na własną rękę. Jednak wielu klientów zadaje sobie pytanie, jakie samochody skupują tego typu firmy. Dziś przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym dowiesz się, jakie auta są chętnie odkupowane oraz czy samochód, którego jesteś właścicielem, spełni kryteria stawiane przez auto skupy.

 

Skup samochodów to sposób na szybką i opłacalną sprzedaż samochodu. Transakcja dopinana jest pomiędzy przedstawicielem auto skupu a właścicielem auta najczęściej na jednym spotkaniu. Taka forma sprzedaży auta zyskuje coraz większą popularność. Rozwój rynku motoryzacyjnego oraz coraz większe zainteresowanie klientów sprawiło, że na rynku pojawiło się kilka rodzajów auto skupów, różniących się typami skupowanych aut. Jednak wciąż przeważająca część skupów aut nie ma ograniczeń i skupuje wszystkie samochody. Jednak zdarzają się wyjątki i czasami auto skup w swojej ofercie zastrzega, że nie skupuje aut z kierownicą po prawej stronie, leasingowanych, powypadkowych czy wymagających generalnej naprawy. Dlatego też warto podczas pierwszego kontaktu podpytać, na co zwraca uwagę auto skup, jakie samochody skupuje oraz czy samochód, który posiadasz, kwalifikuje się do skupu.

 

Stan techniczny samochodu

 

Czy stan techniczny ma znaczenie podczas skupu samochodu? Odpowiedź brzmi, TAK. W pierwszej kolejności dla przedstawiciela auto skupu liczy się stan techniczny pojazdu. Im auto sprawniejsze, tym większą cenę otrzymamy i szybciej zamkniemy transakcję. Na spotkaniu pracownik musi ocenić stan auta, ile wymaga pracy i kosztów, by nadawał się ponownej sprzedaży. Duży przebieg, zaniedbane wnętrze, niesprawne szyby czy uszkodzony silnik, działa na niekorzyść i obniża wartość pojazdu. Podobnie jest w przypadku aut powypadkowych, które również są odkupowane, ale musimy liczyć się z mniejszym zarobkiem. Jeśli auto nie wymaga dużych nakładów finansowych i prezentuje się bardzo okazale, możesz spodziewać się wyższej wyceny i sfinalizowania transakcji już na jednym spotkaniu. Dlatego warto zadbać o stan techniczny pojazdu jeszcze przed kontaktem z auto skupem, jeśli zależy nam na podniesieniu ceny. Jednak pamiętaj, że w większości firm specjalizującej się w skupie aut używanych, stan techniczny nie jest przeszkodą do skupu auta, a jedynie może zaniżyć jego wartość.

 

Marka, model oraz rocznik

 

Po sprawdzeniu stanu technicznego auta, pracownik auto skupu weźmie pod uwagę rocznik, markę i model auta. Nie jest tajemnicą, że auto skupy działają na zasadzie pośrednictwa.  Najchętniej skupują te auta, które według ich wiedzy i doświadczenia znajdą szybko kupca i nie wymagają dużych nakładów finansowych. Dlatego też to jakiej marki, modelu czy rocznika jest auto, jest ważne, gdyż przyszli klienci auto skupu również zwracają na to uwagę. Z doświadczenia wiemy, że najchętniej skupowane są auta nowsze o małym przebiegu, popularnych marek, takich jak: Toyota, Volkswagen, Opel, Ford, Honda, Nissan, Fiat, Citroen, Peugeot, BMW czy Mercedes. Jeśli jesteś posiadaczem auta innej marki, nie martw się, z pewnością znajdziesz skup samochodów zainteresowanym odkupieniem również Twojego samochodu. A co z modelem samochodu? Model ma znaczenie w głównie przy wycenie. Za niektóre modele, które są niezwykle popularne i chętnie kupowane przed indywidualnych klientów skup aut zapłaci więcej. 

 

Typ nadwozia

 

Jeśli mówimy o skupie samochodów, nie możemy zapomnieć o typie nadwozia. Tu sytuacja może być podobna jak w przypadku skupowania określonego rodzaju auta. Nie wszystkie skupy samochodów będą zainteresowane skupem samochodów dostawczych, mini vanów czy pick-upów. Różnice pomiędzy typami nadwozia, są znaczne, dlatego też zalecamy przed umówieniem się na spotkanie, podpytać przedstawiciela auto skupu, czy skupują samochody z interesującym nas rodzajem nadwozia. W auto skupie DARCAR skupujemy samochody osobowe, busy, suvy, samochody terenowe, vany oraz dostawcze o masie do 3,5 tony. Jak widzisz, nasza oferta jest szeroka i skierowana do każdego! U nas sprzedasz swoje auto szybko i wygodnie bez wielu spotkań, telefonów i rozmów.

 

Dodatkowe wyposażenie

 

Dodatkowe wyposażenie ważne jest podczas wyceny samochodu. Dla pracownika auto skupu to element drugorzędny, choć nie obojętny. Im bogatsze wyposażenie, tym auto szybciej znajdzie nowego nabywcę. Co oczywiście przełoży się na zysk skupu aut. Przed sprzedażą warto sprawdzić, czy elementy składające się na wyposażenie auta są sprawne lub, czy nie są uszkodzone. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na: poduszki powietrzne, klimatyzację, czujniki parkowania, kamerkę, ogrzewanie foteli, lusterka oraz systemy bezpieczeństwa. 

 

Skup samochodów powypadkowych

 

Dla klientów posiadający auto, które brało udział w stłuczce lub wypadku mamy dobrą wiadomość. Twoje auto również kupimy! Skup samochodów powypadkowych to kolejna kategoria skupu aut, który skupuje auta uszkodzone i powypadkowe z widocznymi uszkodzeniami. Jeśli Twoje auto stoi na parkingu, nie masz ochoty lub środków na jego naprawę, za pomocą wyszukiwarki Google znajdziesz w swoim mieście aut skup skupujący takie auta. Jeśli natomiast mieszkasz w Warszawie lub okolicach i posiadasz auto z uszkodzeniami mechanicznymi, skontaktuj się z nami. My odkupimy Twoje auto, a Ty szybko będziesz mógł zainwestować otrzymane środki w nowe auto lub dowolny cel.  

 

Floty samochodowe

 

Floty samochodowe odgrywają ważną rolę w prowadzeniu firmy lub przedsiębiorstwa, niezależnie od prowadzonej działalności. Zespół pojazdów użytkowanych przez pracowników firmy przyczynia się do zysku przedsiębiorstwa. Niestety czasem pracodawca zmuszony jest do wymiany lub sprzedaży części, lub całej floty obniżając koszty firmy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty skupu samochodów, który odkupi od nas całą flotę. Jest to bardzo wygodne, gdyż pozbywamy się od razu całego problemu i oszczędzamy czas na poszukiwanie klientów na własną rękę, zamieszczania ogłoszeń każdego auta z osobna oraz ponoszenia kosztów paliwa, utrzymania i przeglądów samochodów. 

 

Sprzedaż samochodu to niełatwe zadanie, które wymaga zaangażowania i cierpliwości. Jak już wiesz, cały proces można ułatwić i usprawnić poprzez skorzystanie z usług auto skupu. Jeśli zatem posiadasz auto używane, poleasingowe, powypadkowe czy auto firmowe skontaktuj się z naszym specjalistą pod nr tel. 501 058 798, który odpowie na każde pytanie dotyczące skupu Twojego samochodu. Możesz również wysłać formularz wyceny, który znajdziesz pod tym linkiem >> https://www.autodarcar.pl/wyslij-oferte. Odpowiadając na kilka pytań i dodając zdjęcia auta, możesz w ciągu kilku godzin otrzymać wstępną wycenę swojego auta. Zapraszamy do kontaktu!

 


ZOBACZ TAKŻE: 

        ■  10 powodów, dla których warto skorzystać ze skupu aut