Skup samochodów dostawczych i busów – dlaczego warto?

Sprzedaż samochodu używanego nie zawsze jest prostą i szybką sprawą. Szczególnie gdy mowa o samochodach ciężarowych czy busach. Właściciele tych pojazdów, często muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces znalezienia klienta może trwać miesiącami. Jednak w zadaniu tym może pomóc auto skup samochodów, który oferuje szybki i atrakcyjny odkup auta.

 

Sprzedaż samochodu używanego nie zawsze jest prostą i szybką sprawą. Szczególnie gdy mowa o samochodach ciężarowych czy busach. Właściciele tych pojazdów, często muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces znalezienia klienta może trwać miesiącami. Jednak w zadaniu tym może pomóc auto skup samochodów, który oferuje szybki i atrakcyjny odkup auta.

 

Sprzedaż samochodu – niełatwe zadanie

 

Każdy, kto chociaż raz stanął przed decyzją sprzedaży auta, wie, jak czasochłonne i niełatwe to zadanie. Wymaga zaangażowania, czasu i co ciekawe również pieniędzy (ale o tym później). Najczęściej podczas sprzedaży samochodu, korzystamy z popularnych serwisów ogłoszeniowych. O ile samo zamieszczenie ogłoszenia nie jest trudne i nie zabiera dużo czasu, o tyle przygotowanie treści ogłoszenia, zrobienie zdjęć i przygotowanie auta wymaga zaangażowania i poświęcenia wielu godzin pracy. I nie mówimy tu tylko o odwiedzeniu myjni, ale również usunięciu usterek, które mogłyby zniechęcić zainteresowane osoby do kupna. Czyli najpierw musimy włożyć nie tylko czas, wysiłek, ale i pieniądze, by móc dodać ogłoszenie, nie mając pewności, czy i kiedy nasze auto sprzedamy. Należy również pamiętać, że w Polsce każde auto musi być ubezpieczone, nawet jeśli nie jest użytkowane. Dodatkowo musimy liczyć się z kosztami badań okresowych i oczywiście paliwa, by zainteresowani klienci mogli sprawdzić auto w ruchu.

 

W przypadku sprzedaży aut dostawczych i busów sprawa wygląda jeszcze ciekawiej, ponieważ bardzo często właścicielami tego typu aut są przedsiębiorcy, dla których każda godzina jest na wagę złota. Nieużytkowany pojazd, nie zarabia na firmę i dodatkowo generuje koszty. W takiej sytuacji skorzystanie z usług skupu samochodów używanych wydaje się najbardziej opłacalne. Szczególnie gdy tego typu samochody, są już mocno wyeksploatowane i wymagają w większości naprawy.  

 

Czy skup samochodów dostawczych skupuje samochody poleasingowe?

 

Twoje auto firmowe było wzięte na leasing i zastanawiasz się, czy auto skup będzie nim zainteresowany? Odpowiedź brzmi tak, ale należy pamiętać, aby każdorazowo dopytać się czy dany auto skup oferuje taką możliwość. W auto skupie DARCAR oferujemy skup pojedynczych samochodów leasingowych każdej marki i modelu oraz całych flot.

 

Skup samochodów dostawczych poleasingowych to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą wymienić swoje stare pojazdy na nowsze modele lub po prostu pozbyć się niepotrzebnych samochodów. Wymiana floty pojazdów jest często konieczna, ponieważ stare pojazdy często tracą na wartości i stają się mniej wydajne. Wymiana floty na nowsze modele pozwala firmie zwiększyć swoją efektywność i zredukować koszty eksploatacji.

 

Skup samochodów dostawczych poleasingowych jest w stanie zaoferować wysokie ceny za pojazdy, ponieważ jest w stanie sprzedać je dalej na rynku wtórnym. Wymiana floty jest również łatwa i szybka, ponieważ skupy takie oferują wygodne i sprawne procesy transakcyjne.

 

Jeśli zatem planujesz zakup nowego samochodu do firmy i chcesz sprzedać stare auto dostawcze lub busa, skup samochodów to rozwiązanie właśnie dla ciebie. Atrakcyjna cena, sprzedaż na jednym spotkaniu i gotówka do ręki to główne zalety tego typu firm. Nie trać czasu, sił i pieniędzy, wyślij zapytanie jeszcze dziś!