Sprzedaż auta do skupu samochodów – krok po kroku

Sprzedaż samochodu do skupu aut to szybki i wygodny sposób na pozbycie się niechcianego pojazdu. Dopięcie transakcji wymaga niewielkiego zaangażowania i czasu ze strony sprzedającego. Jak przebiega cały proces, od czego zacząć i na co zwrócić uwagę kontaktując się z auto skupami? Podpowiadamy, jak krok po kroku przebiega sprzedaż auta do skupu samochodów!

 

 

Wybór odpowiedniego auto skupu – gdzie szukać?

 

Pierwszym krokiem przy sprzedaży auta jest znalezienie odpowiedniego auto skupu, który działa na terenie naszego miasta i bez problemu dojedzie w umówione miejsce. Poszukiwania warto zacząć od przejrzenia Internetu, gdyż praktycznie większość skupów samochodów posiada dziś strony internetowe, na których znajdziemy większość informacji dotyczących wyceny, oferty i kontaktu. Polecamy również skorzystać z wyszukiwarki Google, poprzez którą możemy wyszukać auto skup z interesującego nas miasta lub województwa. Po wpisaniu w pasek wyszukiwania frazy np. „skup aut Warszawa” algorytm wyszukiwarki wyświetli nam wszystkie auto skupu z Warszawy. Dodatkowo możemy skorzystać z Map Google, które wyświetlają skupy samochodów w danej miejscowości na mapie, dzięki temu możemy wybrać skup położony najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

 

Kontakt ze skupem aut

 

Podczas wyboru skupu aut, warto skontaktować się z kilkoma firmami, by móc porównać ofertę i warunki sprzedaży auta. Jeśli mamy już listę interesujących nas skupów aut przyszedł czas na kontakt. Zazwyczaj dane kontaktowe znajdziemy na stronie internetowej danej firmy. Najczęściej do wyboru mamy kontakt telefoniczny, mailowy oraz poprzez formularz. Wybierając ostatnią opcję, zazwyczaj w odpowiedzi możemy otrzymać niezobowiązującą wstępną wycenę, jeśli formularz pozwalał na załączenie zdjęć oraz dodatkowych informacji o aucie. Jeśli natomiast zależy nam na czasie, polecamy kontakt telefoniczny z przedstawicielem skupu aut i umówienie się na spotkanie w celu dokonania oględzin auta oraz wyceny.

 

Spotkanie i wycena

 

Kolejnym krokiem w procesie sprzedaży auta jest spotkanie i wycena. Wstępną wycenę możemy otrzymać na podstawie wypełnionego formularza, jednak ostateczną cenę poznamy dopiero na spotkaniu. Większość auto skupów jest bardzo elastyczna, jeśli chodzi o kwestię spotkania i dopasowuje się do klienta. Możliwe jest przeprowadzenie przeglądu auta nawet tego samego dnia, jeśli zgłoszenie zostało wysłane dostatecznie wcześniej. Warto wspomnieć, że spotkania m.in. w auto skupie DARCAR są całkowicie niezobowiązujące i bezpłatne. Na spotkaniu sprawdzany jest stan techniczny pojazdu, weryfikowane są niezbędne dokumenty oraz jeśli to możliwe odbywa się jazda testowa. Po zakończonych oględzinach przedstawiciel auto skupu dokonuje wyceny auta. Jeśli podana cena nas satysfakcjonuje, możemy przejść do podpisania umowy kupna-sprzedaży. Oczywiście, nie musimy zgadzać się na podaną cenę, możemy przystąpić do negocjacji lub umówić się z konkurencyjnym auto skupem, by móc wybrać najkorzystniejszą ofertę.

 

Podpisanie umowy kupna – sprzedaży

 

Po ustaleniu ceny i sposobu rozliczenia następuje etap podpisania umowy kupna sprzedaży. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z umową, by mieć pewność, że wszystkie ustalenia pomiędzy stronami się zgadzają. Jeśli pojawią Ci się jakieś pytania, teraz jest czas na ich zadawanie. Nie warto się śpieszyć, zachowaj spokój i dopytaj o wszystkie szczegóły transakcji m.in. i możliwy zwrot niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej. Korzystając z oferty skupu aut DARCAR nasz przedstawiciel sporządzi dokument wypowiedzenia polisy OC, który pozwoli Ci na odzyskanie zapłaconej już składki. Po podpisaniu umowy następuje rozliczenie pomiędzy stronami, w sposób najwygodniejszy dla sprzedającego. Możliwe jest otrzymanie gotówki na miejscu do ręki lub otrzymanie przelewu na wskazane w umowie konto. Po rozliczeniu pracownik auto skupu odbiera już Twoje auto.

 

Dopełnienie formalności po sprzedaży auta

 

Sprzedaż samochodu skupowi aut to szybka i bezpieczna transakcja. Jednak należy pamiętać, że wciąż musimy dopełnić kilku ustawowych obowiązków, by móc zamknąć etap sprzedaży samochodu. O tym, gdzie zgłosić sprzedaż auta i ile mamy na to czasu, co grozi za zwłokę oraz jakie dokumenty potrzebujemy, aby przeprowadzić zgłoszenie w odpowiednim urzędzie, pisaliśmy w poprzednim artykule pt.: Sprzedaż samochodu a formalności – o czym należy pamiętać?.

 

Kluczem do sukcesu, czyli sprzedaży auta szybko i po korzystnej cenie jest wybór odpowiedniego auto skupu. Przy wyborze firmy poza wyceną, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak np.: jak długo firma działa na rynku, co mówią o niej klienci oraz jak pracownicy podchodzą do współpracy, czy są elastyczni pod względem spotkania, odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące transakcji oraz czy wzbudzają Twoje zaufanie.

 

Jeśli zatem szukasz zaufanego auto skupu, który poprowadzi Cię przez cały proces sprzedaży auta, pracownicy DARCAR z Warszawy są do Twojej dyspozycji! Aby umówić na spotkanie, zadzwoń pod numer tel. 501 058 798 lub napisz na adres: megdar@wp.pl, możesz również wypełnić niezobowiązujący formularz wyceny

 

ZOBACZ TAKŻE: 

        ■ Umowa kupna - sprzedaży auta - co powinna zawierać?