Skup aut, portal ogłoszeniowy czy komis – co wybrać?

Sprzedaż samochodu w dzisiejszych czasach to nie łatwe zadanie. Konkurencja jest spora, a ceny coraz niższe. Sprawdź 3 najpopularniejsze sposoby sprzedaży auta i wybierz najodpowiedniejsze dla siebie.

 

Sprzedaż samochodu w dzisiejszych czasach to nie łatwe zadanie. Konkurencja jest spora, a ceny coraz niższe. Sprawdź 3 najpopularniejsze sposoby sprzedaży auta i wybierz najodpowiedniejsze dla siebie.

 

Każdy, kto choć raz chciał sprzedaż samochodów, stał przed dylematem, jak i gdzie szukać kupca. Sposobów jest wiele, jednak dziś skupimy się na omówieniu trzech najpopularniejszych metod. Pierwszą jest sprzedaż samochodu firmie specjalizującej się w skupie aut, drugą sprzedaż osobie prywatnej poprzez serwis ogłoszeniowych, natomiast trzecią opcją jest skorzystanie z usług komisu aut. Warto się zastanowić, na czym nam zależy i wybrać odpowiednie dla nas rozwiązanie. Wierzymy, że nasz artykuł pomorze ci w tej decyzji. Zaczynamy…

 

1. Auto skup samochodów używanych

 

Nasze zestawienie zaczniemy od najwygodniejszej opcji, skierowanej do osób, którym zależy na czasie, bezpiecznej transakcji oraz atrakcyjnej cenie. Wybierając skup aut, mamy pewność, że sprzedamy samochód niemalże błyskawicznie. Jak wygląda proces sprzedaży w auto skupie?

 

Przede wszystkim musimy znaleźć firmę. Najlepiej to zrobić korzystając z wyszukiwarki Google. Po wpisaniu frazy np. auto skup Warszawa, wyświetlone zostaną firmy, oferujące skup aut w Warszawie. Następnie po wybraniu interesującego nas skupu aut, wypełniamy specjalny formularz oferty, który znajdziemy na stronie internetowej skupu. Po podaniu szczegółowych danych oraz zamieszczeniu zdjęć sprzedawanego auta, w odpowiedzi powinniśmy otrzymać wstępną, niezobowiązującą wycenę. Kolejnym krokiem jest spotkanie, na którym specjalista ze skupu aut dokona oględzin i poda dokładną wycenę. Jeśli zaproponowana kwota, będzie dla nas akceptowalna, specjalista przygotuje umowę kupna-sprzedaży. Rozliczenie następuje w sposób wybrany przez sprzedającego. Do wyboru mamy gotówkę do ręki na spotkaniu lub przelew na wskazane konto bankowe. Dodatkowo korzystając z oferty skupu aut, możemy liczyć na pomoc przy odzyskaniu niewykorzystanej składki ubezpieczeniowej. Ponadto nie musimy martwić się o transport samochodu, gdyż większość skupów aut jest mobilna i całkowicie bezpłatnie dojedzie na wskazane miejsce oraz odbierze auto po udanej transakcji.

 

Jak widzisz, współpraca z auto skupem to wiele korzyści, jednak warto pamiętać, że na cenę ma wpływ wiele czynników, m.in. rocznik, marka, model i stan techniczny. Im starsze auto, tym cena będzie niższa. Jednak, auto skup to rozwiązanie dla każdego, ponieważ bez problemu możemy sprzedać zarówno auto nowe, używane, jak również leasingowe czy powypadkowe.

 

2. Portal ogłoszeniowy

 

Drugą opcją na sprzedaż auta jest szukanie klienta na własną rękę, najczęściej poprzez zamieszczanie ogłoszeń w Internecie. Jest to proste rozwiązanie dla osób, które mają czas nie tylko na zamieszczenie ogłoszeń, ale również na rozmowy i spotykania z potencjalnymi kupcami. Oczywiście w tym przypadku wszystkim zajmujemy się sami – od ustalenia ceny, przygotowania wszystkich informacji o pojeździe, przez zamieszczanie ogłoszeń, spotkania, negocjacje, po przygotowanie umowy kupna-sprzedaży. Skorzystanie z tej opcji daje niezależność, ale wiąże się ponoszeniem kosztów nie tylko zamieszczania i przedłużania ogłoszeń, ale również utrzymania samochodu, często przez wiele miesięcy oraz stratą czasu na bezowocne rozmowy i spotkaniach z niezdecydowanymi kupcami. Wybierając tej sposób sprzedaży auta, musimy uzbroić się w cierpliwość i czas, gdyż sprzedaż może trwać nawet kilka miesięcy.

 

3. Komis samochodowy 

 

Ostatnią propozycją jest komis aut, który może być rozwiązaniem dla osób, które mają wiele czasu, ale niekoniecznie chcą go przeznaczyć na zajmowanie się sprzedażą własnego auta. Warto pamiętać, że skorzystanie z tej opcji wiąże się z oddaniem własnego auta do komisu. Dlatego też należy uwzględnić w kosztach skorzystanie z samochodu zastępczego. Ile trwa sprzedaż auta przez komis samochodowy? Niestety, nie można określić dokładnie, ile będzie trwała sprzedaż auta. Należy przygotować się na różne scenariusze, może to być kilka dni, tygodni, jak i kilka miesięcy. Dodatkowo decydując się na współpracę z komisem aut, należy liczyć się z dodatkowymi kosztami prowizji, która w zależności od komisu może wahać się od 5% do nawet 15% wartości transakcji.

 

Co wybrać?

 

Wiemy, że sprzedaż auta to nie łatwe zadanie. Dlatego też warto na początku zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy i na jakie koszty możemy sobie pozwolić. Każda z tych trzech opcji ma wady i zalety, jednak poznanie naszych potrzeb pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie. Niewątpliwie, oferta skupu aut to rozwiązanie coraz popularniejsze na rynku, za którym idzie nie tylko szybka i bezstresowa sprzedaż, ale również bezpieczna transakcja, która w opozycji portali aukcyjnych i komisów wypada najkorzystniej. Jeśli masz pytania dotyczące sprzedaży auta, skontaktuj się z naszymi doradcami. Zadzwoń pod numer tel. 501 058 798, napisz na adres: megdar@wp.pl lub wypełnij formularz wyceny

 

ZOBACZ TAKŻE: 

        ■  Jak przygotować samochód do sprzedaży? - poradnik DAR CAR