Auto skup – na co zwrócić uwagę wybierając skup samochodów używanych?

Nieużytkowany samochód to problem i koszty. Utrzymanie auta wiąże się z pewnymi obowiązkami, które każdy właściciel auta musi dopełnić. Dodatkowo, aby auto nadawało się do jazdy, musimy inwestować w naprawę, ubezpieczenie czy badania kontrolne. Ponadto warto pamiętać, że auto z każdym miesiącem traci na wartości. W takiej sytuacji, jeśli posiadamy auto, z którego nie korzystamy, warto rozważyć skorzystanie z usług auto skupu samochodów używanych.

 

Nieużytkowany samochód to problem i koszty. Utrzymanie auta wiąże się z pewnymi obowiązkami, które każdy właściciel auta musi dopełnić. Dodatkowo, aby auto nadawało się do jazdy, musimy inwestować w naprawę, ubezpieczenie czy badania kontrolne. Ponadto warto pamiętać, że auto z każdym miesiącem traci na wartości. W takiej sytuacji, jeśli posiadamy auto, z którego nie korzystamy, warto rozważyć skorzystanie z usług auto skupu samochodów używanych.

 

Auto skup to firma specjalizująca się w odkupie samochodów używanych. Co ważne z usług tego nietypowego przedsiębiorstwa mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, które chcą sprzedać swój nieużywany, uszkodzony czy poleasingowy samochód oraz właściciele firm, planujący sprzedaż części lub całej floty samochodowej. Do niedawna auto skup kojarzył się z firmą skupującą tylko samochody uszkodzone lub niesprawne, za które otrzymamy symboliczną zapłatę. Jednak szybko rozwijający się rynek motoryzacyjny, pandemia oraz potrzeby klientów spowodowały, że skupy aut rozszerzyły swoją ofertę o skup aut poleasingowych, samochodów używanych o małym przebiegu oraz całych flot samochodowych. Jednak skup aut skupowi aut nie równy. Dlatego też warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę wybierając skup samochodów używanych, by szybko, bezpiecznie i po atrakcyjnej cenie sprzedać swoje auto.

 

Sprawdź, czy auto skup działa legalnie

 

Pierwszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest to czy auto skup, z którym nawiązaliśmy współpracę działa legalnie. Jak to sprawdzić? Wystarczy wejść na stronę CEIDG i wyszukać firmę w udostępnionej wyszukiwarce firm. Jest to szybki i wiarygodny sposób na weryfikacji każdej firmy działającej na terytorium Polski. Tylko legalnie działający auto skup dopełni wszystkich obowiązków spoczywających na kupującym oraz jest gwarantem bezpiecznej transakcji.

 

Bezpłatna wycena

 

Wybierając auto skup, bardzo często możemy liczyć na przygotowanie wstępnej wyceny. Do tego celu przedstawiciel skupu samochodów będzie potrzebował danych samochodu, informacji o stanie technicznym auta, a w niektórych przypadkach zostaniesz poproszony o przesłanie zdjęć samochodu. Najczęściej po otrzymaniu wyżej wymienionych danych wstępną wycenę otrzymamy jeszcze tego samego dnia. Pamiętajmy, że taka wycena jest najczęściej niezobowiązująca i bezpłatna. Wystrzegaj się firm, które za przygotowanie wyceny chcą pobierać opłaty. Ponadto, zanim skontaktujesz się z auto skupem, warto poznać rzeczywistą wartość pojazdu, którego jesteś właścicielem. W tym celu polecamy udać się do rzeczoznawcy samochodowego, który przygotuje dla nas rzetelną wycenę, która pomoże nam podczas negocjacji.

 

Umowa gwarancją bezpiecznej transakcji

 

Trzecią równie ważną kwestią jest podpisanie umowy, która zabezpieczy interes zarówno sprzedającego, jak i kupującego. To jak skonstruować umowę pisaliśmy w artykule https://www.autodarcar.pl/blog/umowa-kupna-sprzedaz-auta-co-powinna-zawierac. Pamiętaj, dla własnego bezpieczeństwa podpisz umowę. Będzie Ci potrzebna do wyrejestrowania samochodu oraz poinformowaniu ubezpieczyciela o zbyciu auta. Zabezpieczy Cię to przed naliczaniem kolejnych składek za samochód, którego nie jesteś już właścicielem oraz nieprzyjemności związanych z popełnionymi wykroczeniami przez nowego właściciela. 

 

Kwota sprzedaży auta

 

Last but not least. Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest kwota na umowie. Może zdarzyć się, że nieuczciwy kupujący zaproponuje wpisanie mniejszej kwoty na umowie. Pamiętaj, taki czyn jest zabroniony i może wiązać się z wieloma problemami w przyszłości. Warto być czujnym i dla własnego bezpieczeństwa odstąpić od takiej propozycji.

 

Jeśli myślisz o sprzedaży samochodu, to skorzystanie z usług auto skupów wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Wierzymy, że po lekturze tego artykułu już wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając skup samochodów, któremu sprzedasz swoje auto. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania związane ze współpracą z skupem samochodów, zapraszamy do kontaktu. Aby umówić się na spotkanie, zadzwoń pod numer tel. 501 058 798 lub napisz na adres: megdar@wp.pl, możesz również wypełnić niezobowiązujący formularz wyceny

 

ZOBACZ TAKŻE: 

        ■  Sprzedaż auta do skupu samochodów - krok po kroku